Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Pole in zmaga za Antonia Felixa da Costo in BMW
Druga zmaga v karieri za da Costo in prva zmaga za novo tovarniško ekipo BMW Andretti Motorsport, kjer so bili navdušeni in veseli rezultata.
Zoran Habot
15. december 2018 | 16:19:23

Da Costa je s prvega štartnega mesta dirko najbolje začel in si po nekaj krogih privozil dve sekundi prednosti. Za njim sta se za 2. mesto borila prvak Jean Eric Vergne (DS Techeetah) in Sebastien Buemi (Nissan E.dams). Vodilni dirkači v prvem delu dirke, ki sedaj traja 45 minut, niso uporabili t.i. attack mode funkcije. Le ta jim omogoča dodatno moč za določen čas (na prvi dirki 2 krat 2 min). Do polovice dirke je največ mest izgubil bivši dirkač Mclarna Stoffel Vandoorne (HWA Racelab).

Po polovici dirke, je prvo mesto prevzel Vergne in si takoj privozil 3 sekunde prednosti. Sledil mu je da Costa, pred Andre Lottererjem (DS Techeetah). Prvo kazen na dirki sta zaradi tehničnih težav (nepravilno polnjenje / poraba baterije med regeneracijo), dobila vodilni Vergne in osmo uvrščeni Felipe Massa (Venturi). Vodilni je tako spet postal da Costa, ki pa zaradi odstopa Jose Maria Lopeza (Dragon), krog zatem, izgubil vso prednost.

Šele zadnjih 5 minut je postalo res napeto in zanimivo. Dirkači so eden za drugim, morali uporabili attack mode (dodatnih 25 kW za 4 min na prvi dirki) in fanboost (dodatnih 50 kW za 20 sekund za pet dirkačev po izboru gledalcev). Namreč po pravilniku morajo v dirki uporabiti vse načine moči (normal mode, attack mode in fanboost). In to je dirko prav začinilo do zadnjega ovinka v boju za prvo mesto med da Costo in Vergnom.

Svojo drugo dirko v karieri je tako dobil da Costa, pred Vergnom in D'Ambrosiom (Mahindra). Četrti je bil Mitch Evans (Jaguar) pred Andre Lottererjem (DS Techeetah). Sebastien Buemi (Nissan E.dams) je dirko zaradi taktične napake, končal na šestem mestu, pred najhitrejšim novincem prve dirke Oliverjem Rowlandom (Nissan E.dams). Osmo in deveto mesto sta zasedla voznika Audija, Daniel Abt in Lucas di Grassi. Zadnjo točko je osvojil Nelson Piquet jr. (Jaguar).

Prvi in verjetno zadnji odstop v novi sezoni, je zabeležil Felix Rosenqvist, ki je vozil za Mahindro namesto Pascala Wehrleina. Osmoljenci prve dirke so bili pri ekipi HWA Racelab (Mercedes-Benz), saj je Gary Paffett odstopil, Vandoorne pa je končal na 17. mestu.

rovokopac
Po izboru gledalcev so nekateri lahko dobili dodatno moč? Bolano.
16.12.2018 10:12:40
tadejkrze
Fan boost pomoje itak ne naredi neke razlike. Največ efekta da Attack mode, ki ga morajo uporabiti vsi, 2x po 4minute. Sej se sliši smešno ampak je zanimivo, ker je nekaj drugače pa redno je akcija na progi. Še najbolj me moti hitrost, ker smo pač iz F1 navajeni na hitrejše stvari
16.12.2018 11:19:12
v10power
Včeraj sem gledal dirko, pa nisem opazil prikaza trenutne hitrosti. A se sramujejo, al kaj? Pred sezono je bilo govora o 280km/h maksimalne hitrosti, ampak včeraj na oko ne vem če so dosegli 250.
16.12.2018 14:16:12
travca
Dirkalniki so na nivoju F3 tako kot tudi 90% voznikov. Lepo prosim Massa je vozil slalom mimo polovice dirkačev. Edina akcija, ki je prisotna je zaradi narave steze, ki je zanimiva. Če bi F1 dirkala vsak vikend v Baku-ju bi tudi bilo več nesreč in prehitevanj, kot na stezah ala Shanghai ipd. O tem kaka bedarija je fan boost pa tako ali tako brez veze, lani sem gledal dirko in je nekdo omenil da so izračunali da pride 20% glasov iz ene točke na Kitajskem.
16.12.2018 23:28:29
Aichi
Pogledal zadevo v posnetku in meni je ta zadeva ultimativno nezanimiva... to ni dirkanje, to je cirkus (pa rpavijo, da je to F1!), neki nelogični triki attack mode, pa fan boost mode, to je tako umetno, da bolj biti ne more.
17.12.2018 11:28:53
tadejkrze
Še dobro, da v formuli ni neke umetno sprožene zadeve, da so dirkalniki hitrejši...hmm. 1 dirka je bila žal bolj zanimiva kot vsaj 10 dirk letos v F1.
17.12.2018 11:42:46
2fast4y
Bolj pocukrane, barby & ken, dirke še nisem videl v življenju...attack mode, fan Boost...WTF???