EU birokracija in slovenski organi so zapovedali, da vam moramo povedati, da morate vedeti, da na naši spletni strani uporabljamo piškotke! Ja, imamo jih, pa tudi napolitanke in tiramisu. Lahko pa pridete tudi k nam na toplo mleko in Domačico ali pa mamin štrudl.

Če ostanete na naši strani, pomeni, da ste obveščeni in se s tem strinjate (če ne, pa si pojdite po piškotke drugam, v trgovino recimo).

Mimogrede, lačni otroci v Afriki nimajo piškotkov!!!!

Ugrizni in nadaljuj...
Ostali športi   |   IndyCar
Newgarden zmagal in prevzel skupno vodstvo
Četrto dirko prvenstva Indycar, ki je bila v Barber Motorsports Parku v Birminghamu v Alabami, je dobil aktualni svetovni prvak Josef Newgarden.
Zoran Habot
24. april 2018 | 9:46:25

Dirko je zaznamovalo vreme, saj so jo po 17 krogih prekinili in jo nadaljevali v ponedeljek dopoldan.

Drugo mesto si je privozil Ryan Hunter – Reay (Andretti-Honda), pred Jamesom Hinchcliffom (Schmidt-Peterson-Honda). Oba dirkača nista taktizirala in sta lahko v zaključnem delu prehitela Sebastiana Bourdaisa (Coyne-Chevrolet) in Scotta Dixona (Ganassi – Chevrolet). Slednja sta zaradi taktike poznejšega postanka izgubila stopničke. Namreč pred koncem dirke je spet začelo deževati, zaradi tega so morali v bokse. Kljub temu sta Bourdais in Dixon prečkala ciljno črto bok ob boku v boju za 5. mesto. Razlika med njima je znašala manj kot desetinko sekunde. Osmoljenec na četrtem mestu je bil novinec Robert Wickens.

Če je na tretji dirki Rossi z drugačno taktiko zmagal, se mu v Alabami ni izšlo. Rossi je z poznim postankom, kjer je menjal gume za suho z gumami za dež, zapravil možnosti za dobro uvrstitev. Ker je dirko končal na 11. mestu, je tudi izgubil vodstvo v skupnem seštevku. Prehitel ga je Newgarden. V skupnem seštevku Rossiju sledita Bourdais in Graham Rahal (Rahal Letterman Lanigan Racing).

Indycar se sedaj seli na znameniti oval Indianapolis Motor Speedway. Večina voznikov in ekip bo sodelovala na testiranju od 30. aprila do 2. maja, v pripravah na 102. Indianapolis 500, ki bo v nedeljo 27. maja. Pred tem bo istem dirkališču klasična dirka, kjer so pred leti vozili tudi dirke Formule 1. Ta dirka, ki bo že peta od sedemnajstih, bo v soboto 12. maja.