Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Ostali športi   |   IndyCar
Drugo dirko dobil Newgarden
Prvo letošnjo dirko na ovalu, ki je potekala v Phoenixu, je dobil dirkač Penske Chevroleta.
Zoran Habot
9. april 2018 | 11:22:59

Newgarden je s poznim postankom v boksih izkoristil sveže pnevmatike in po nesreči Eda Jonesa tri kroge pred koncem prehitel do tedaj vodilnega novinca, Roberta Wickensa. Tretje mesto je osvojil Aleksander Rossi.

Newgarden je z zmago prevzel skupno vodstvo po dveh dirkah in je na dobri poti, da tudi letos osvoji naslov prvaka. To je bila 198. zmaga za ekipo Penske v zgodovini serije IndyCar. V skupnem seštevku je drugi Aleksander Rossi, tretji pa Sebastian Burdais, ki si je privozil prvo mesto v kvalifikacijah, a je dirko končal s krogom zaostanka na 13. mestu.

Burdais je po kazni vožnje skozi bokse nazadoval za krog, Rossi pa je po enaki kazni pokazal svoje mojstrstvo in zaostanek kroga nadoknadil s 53 prehitevanji ter na koncu zasedel tretje mesto.

Naslednja dirka IndyCar bo 15. aprila v Long Beachu v Južni Kaliforniji.