Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Sobota - 3. trening
Bottas ostaja neporažen
Potem, ko je bil najhitrejši že včeraj, je Valtteri Bottas dobil tudi tretji prosti trening za VN Toskane. A velja pri tem opozoriti na izjemno majhne razlike med vodilnimi tremi, saj je bil Max Verstappen počasnejši zgolj za 17, Lewis Hamilton pa za 83 tisočink sekunde.
Matej Natek
12. september 2020 | 15:04:00

Za nami je torej še zadnji prosti trening pred popoldanskimi kvalifikacijami, katerih pa se bo lahko najbolj samozavestno lotil Bottas. Finskemu dirkaču namreč steza v Mugellu kot vse kaže zelo ustreza. S časom 1:16.530, kar je mimogrede tudi nov rekord, je bil znova najhitrejši med vsemi in to kljub temu, da je pri omenjenem poskusu storil napako v zadnjem zavoju. Česar pa konkurenca ni uspela izkoristiti. Sicer drži, da se tretji sektor niti Hamiltonu ni posrečil najbolje, česar pa ne moremo reči za Verstappna. Nizozemski dirkač je svoj zadnji hiter krog odpeljal praktično brez napak, kar pa je bilo na koncu vseeno dovolj 'zgolj' za drugo mesto. Po drugi strani pa veseli predvsem izjemno majhen zaostanek za Bottasom, saj je posledično že sedaj jasno, da bomo ljubitelji formule 1 spremljali izjemno napet obračun za najboljši startni položaj.

Preostala konkurenca se v boj za vrh ni uspela vmešati, saj je Strolla od vrha ločilo že več kot pol sekunde. Po drugi strani pa je Kanadčan s četrtim mestom ter skoraj tremi desetinkami sekunde boljšim časom od Pereza dokazal, da je nov aerodinamični paket, ki mu ga je moštvo pripravilo za Mugello, nedvomno uspešna nadgradnja. Med obema dirkačema moštva Racing Point tokrat najdemo Gaslyja, za katerim pa je tokrat vse prej kot idealen trening. Francoski dirkač je namreč 8 minut pred koncem, v hitrem 11. zavoju, zletel s steze. V nasprotnem primeru bi bil najbrž uvrščen še nekoliko višje.

Na Ferrarijevi stezi se je za moštvo iz Maranella najbolje izkazal Leclerc, ki je bil na 7. mestu tudi zadnji, ki je za vodilnim Bottasom zaostal za manj kot sekundo. Prvi preko omenjene meje pa je bil Albon, ki torej še vedno ne najde tako želenega priključka z Verstappnom. Deveto mesto je osvojil Kvjat, v najboljši deseterici pa najdemo še Grosjeana. Omeniti pa še velja, da je bil Russell zaradi težav z zavorami tokrat edini, ki ni odpeljal hitrega kroga.