Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Petek - 1. trening
Bottas tik pred Verstappnom
Prvi prosti trening za VN Toskane je dobil Valtteri Bottas, toda zgolj s pol desetinke sekunde prednosti pred Maxom Verstappnom. Charles Leclerc je za Ferrari, ki bo v Mugellu odpeljal svojo 1000. dirko v formuli 1, osvojil tretje mesto.
Matej Natek
11. september 2020 | 14:36:00

Karavana formule 1 nadaljuje z italijanskim delom sezone. Po dirkaškem koncu tedna v Monzi je namreč na sporedu Mugello, kjer smo bili doslej vajeni predvsem motociklističnih dirk. Kljub novemu prizorišču pa po uvodnem prostem treningu težko govorimo o presenetljivem razpletu. Že petič zapored se je namreč zgodilo, da je uvodni trening v vikendu dobil Bottas. Finski dirkač je približno pol ure pred koncem postavil nov rekord steze (1:17.879), ki je bil od leta 2004 v lasti Rubensa Barrichella (1:18.704). Pri čemer pa je zanimivo, da bi Brazilčev dosežek na tokratnem treningu zadostoval kar za tretje mesto, saj je uspelo hitreje od 16 let starega časa peljati le še Verstappnu. A bolj kot o rekordu, pa je bil Red Bullov dirkač z mislimi najbrž predvsem v lovu za vodilnim Bottasom. Slednjega bi namreč skorajda prehitel, toda na koncu je bil počasnejši za natanko 48 tisočink sekunde.

Po dolgem času lahko poročamo o spodbudnejšem rezultatu za Ferrari, saj je bil Leclerc, po moštveni katastrofi v Belgiji ter Monzi, tokrat kar tretji. Pri čemer pa v prvi vrsti veseli relativno majhen zaostanek treh desetink sekunde. Zanimivo bo torej videti, če bo uspelo moštvu iz Maranella podoben rezultat doseči tudi v nedeljo, ko bo Ferrari praznoval zgodovinski jubilej, 1000. dirko v formuli 1. Zadnje besede namreč nikakor še ni povedal Hamilton, za katerim je zelo zadržan trening. Konec koncev je bil trenutno vodilni v skupnem seštevku kar pol sekunde počasnejši od Bottasa. Manjšo razliko tako najdemo do zmagovalca prejšnje dirke, Gaslyja, ki je bil tokrat zgolj dve desetinki sekunde počasnejši od Hamiltona.

Šesto mesto je za Renault osvojil Ocon, tik pred Kvjatom, ki je bil tudi zadnji, ki je za vodilnim Bottasom zaostal za manj kot sekundo. Norris je bil osmi, najboljšo deseterico pa zaključujeta Albon in Ricciardo. Za negativno presenečenje pa sta nedvomno poskrbela Stroll in Perez, ki sta za Racing Point zasedla šele 18. in 19. mesto.