Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Petek – 1. trening
Bottas z novim motorjem na vrhu
Sveže ločeni Bottas je z novim motorjem v dirkalniku za pol sekunde premagal ostalo konkurenco.
Artur Švarc HB Press
29. november 2019 | 11:34:19

Na drugem in tretjem mestu sta bila Verstapen, ki je zaostal 535 tisočink in Hamilton, ki s 634 tisočinkami zaostanka za moštvenim kolegom, vsi ostali pa so zaostali že precej več. Na začetku smo gledali nekaj izmenjav na vrhu na različnih gumah

Pol ure pred koncem se je v zadnjem ovinku iz Ricciardovega motorja pokadilo, odtrgalo je dno dirkalnika, deli so zleteli po stezi, Renaultov agregat pa je tam pustil tudi vse olje. Olje je poškropilo tudi Albonov dirkalnik in čelado, prvi pa je na olju s steze zapeljal Valtteri Bottas. Trening je bil tako 27 minut pred koncem prekinjen. Ricciardo bo za drugi trening potreboval nov motorni blok, so povedali pri Renaultu, ki pa so ga že odprli na preteklih dirkah, tako da ne bo kazni.

Po dobrih 15 minutah in temeljitem čiščenju tako Albona, njegovega dirkalnika in steze v zadnjih dveh ovinkih, se je trening nadaljeval.

Po nadaljevanju se je na četrto mesto prebil Albon z 1,1 sekunde zaostanka. Še nižje sta bila Ferrarija, Vettel je bil peti z 2 sekundama zaostanka, 2 minuti pred koncem treninga pa se je še zavrtel in vzvratno trčil v ograjo.

Leclerc je bil samo sedmi z več kot dvema sekundama zaostanka.  Med njima sta bila pomešana oba Haasa. Deseterico zaključujta Giovinazzi in Hulkenberg.

Zaradi rdeče zastave tik pred koncem se trening ni nadaljeval, prav tako pa ni bilo predvidenega poskusa štartov na koncu boksov.

Tudi Hamilton je imel na polovici treninga težave z dirkalnikom, zaradi napake v senzorju se je privlekel nazaj do boksov, pri Mercedesu pa sporočili, da so napako odpravili.