Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Sobota - 3. trening
Generalka pred kvalifikacijami Verstappnu
Maxu Verstappnu kot vse kaže dopoldanske ure zelo ustrezajo, saj je bil po prvem, najhitrejši še na tretjem prostem treningu za VN ZDA. Z dvema desetinkama sekunde zaostanka se mu je najbolj približal Sebastian Vettel, za pozitivno presenečenje pa je s tretjim mestom poskrbel Lando Norris.
Matej Natek
2. november 2019 | 20:05:02

Sobotno jutro v Austinu vendarle ni bilo tako zelo hladno kot včerajšnje, saj se je temperatura zraka tokrat približala celo dvajsetim stopinjam Celzija. Kljub temu pa je tudi zadnji prosti trening pred popoldanskimi kvalifikacijami poskrbel za nekaj hladnega tuša. Na Ferrarijevo grozo se je namreč že v 16. minuti ob stezi ustavil Leclerc. Monaški dirkač je namreč sredi svojega inštalacijskega kroga naletel na okvaro motorja, zaradi česar je bilo hitro jasno, da je trening zanj končan. Za nameček pa se utegne še zgoditi, da bo moral ob morebitni menjavi, jutrišnjo dirko začeti nekoliko nižje.

Po drugi strani pa se lahko Ferrari tolaži z dejstvom, da se njihov dirkalnik na tej stezi zelo dobro obnese. Konec koncev je večji del treninga vodstvo držal Vettel, ki pa se je moral na koncu (podobno kot že včeraj na 1. treningu) vseeno zadovoljiti z 2. mestom. Na vrhu se je namreč še drugič v tem koncu tedna znašel Verstappen, ki je svoj najhitrejši krog (1:33.305) odpeljal dobrih 7 minut pred koncem. Pri čemer pa vseeno velja opozoriti, da je Vettel svoj zadnji hiter krog, ki bi najbrž bil hitrejši, prekinil sredi 2. sektorja. Zelo zadržano formo pa sta prikazala tudi oba Mercedesa, saj je bil Bottas s skoraj šestimi desetinkami sekunde četrti, Hamilton pa še mesto nižje.

Kar pa je v polni meri izkoristil Norris, ki je uspel slabih deset minut do konca skočiti kar na 3. mesto. In čeprav omenjenega dosežka ne smemo jemati povsem resno, pa je bolj ali manj že sedaj jasno, da se lahko pri McLarnu že sedaj nadejajo pozitivnega nadaljevanja vikenda. Tudi po zaslugi Sainza, ki je trening končal na 7. mestu, približno štiri desetinke sekunde za Albonom. Osmi je bil Raikkonen, deveti Gasly, v najboljšo deseterico pa se je uspelo uvrstiti še Ricciardu.