Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Nedelja - dirka
Hamilton sezono končal z zmago
Z dirko za VN Abu Dabija se je končala sezona 2018, zanesljive zmage, delno tudi po zaslugi virtualnega varnostnega avtomobila, pa se je na koncu veselil Lewis Hamilton. Drugo mesto je osvojil Sebastian Vettel, tretji pa je bil Max Verstappen.
Matej Natek
25. november 2018 | 15:56:51

Hamilton na poti do svoje 73. zmage v karieri ni imel ravno veliko dela, saj je odločilno potezo tokrat opravil že v prvem delu dirke. Aktualni svetovni prvak je bil namreč v fazi virtualnega varnostnega avtomobila (zaradi Raikkonena, ki se je zaradi okvare ustavil na ciljni ravnini) edini, ki se je odločil za postanek. In čeprav je zato sprva izgubil nekaj mest, pa je v nadaljevanju, ko so na redne postanke zapeljali še njegovi konkurenti, znova skočil na vodilni položaj ter ostal tam vse do konca dirke. Mercedesu se je dolgo časa nasmihala celo dvojna zmaga, saj Vettlu nikakor ni uspelo pripraviti napada na Bottasa. 15 krogov pred koncem pa se je edinemu preostalemu Ferrarijevemu dirkaču vendarle nasmehnila sreča, ko je Bottas pri zaviranju v 1. zavoj storil napako. Vettel pa je ponujeno seveda pograbil z obema rokama. Finčevega slabega dne pa s tem še ni bilo konec, saj sta ga nato po hitrem postopku prehitela še oba Red Bullova dirkača. Pri čemer pa je z zvitim manevrom še posebej navdušil Verstappen.

Nizozemski dirkač je dirko sicer začel izjemno slabo, saj se je po nekaj zavojih nahajal šele na 10. mestu. Toda v nadaljevanju se je vendarle zbral in – lahko bi rekli, da kar v svojem stilu – začel pridno pridobivati mesta. Res pa je, da bi dirko najbrž končal za Ricciardom, če se ne bi slednji v boksih ustavil bistveno kasneje kot njegov moštveni tekmec. A velja poudariti, da je bilo temu tako, ker je skušalo moštvo Avstralcu pripraviti teren za napad v drugi polovici dirke, kar pa se na koncu ni izšlo, saj se je, zaradi prej odpadlega Bottasa, že Vettel izkazal za neulovljivega. V dvoboj z Verstappnom pa se Ricciardo, za katerega je bila to tudi zadnja dirka za Red Bull, ni spustil. V cilj je tako pripeljal kot četrti, pred Bottasom, Sainzom, Leclercom, Perezom, Grosjeanom in Magnussnom. Alonso svoje zadnje dirke v formuli 1 ni uspel končati med dobitniki točk, saj je v cilj pripeljal kot enajsti.

Žal pa je najbrž tudi 11. mesto bistveno več kot bi Alonso dosegel, če bi dirka potekala brez pretresov. Cilja namreč ni videlo kar 5 dirkačev, za najbolj spektakularen odstop pa je že v 9. zavoju 1. kroga poskrbel Hülkenberg. Slednji se je namreč tam zapletel z Grosjeanom in se po rahlem dotiku celo nekajkrat prevrnil. Na srečo pa jo je Renaultov dirkač odnesel brez posledic.

hubertfast
Mercedes odlično taktično, Hamilton pa na visokem nivoju kot že mnogokrat.
25.11.2018 16:04:48
matjazh
tole kaznovanje je pljunek v obraz športu. Al naj kaznujejo vse enako ali pa razpustijo te komisarje...
25.11.2018 16:07:44
leonardo
Ha ha spet edini, ki ni kaznovan Mercedes. Razumem Bottas je pod rugačnik kotom sekal ovinek kot ostali.
25.11.2018 16:11:33
etilometer
Se vidimo naslednje leto, Čestitke Mercedesu in hemltonu predvsem slednji je letos dokazal. Ferrari blizu prvi del sezone po drugem delu so se pa izgubili. Verjamem pa da bo naslednja sezona veliko veliko bolj tesna.
25.11.2018 16:20:25
Soling
V slogu sezone, 11. zmaga. Lep špalir za slovo Alonsu. Škoda za Kimijev odstop. "Suša" pa še kar traja.
25.11.2018 16:55:08
Andrejkrajnc
Čestitke Hamiltonu
25.11.2018 17:05:10
zoki
Charlie kaj bo pa danes razlog za nekaznovanje?
25.11.2018 18:24:42
etilometer
Kot zanimivost to je edini odstop ferrarija zaradi okvare letos dober rezultat
25.11.2018 18:42:46
Aichi
Tud pomotoma ne! Raikkonen je odstopil na začetku leta že!
25.11.2018 18:50:40
macolar
Raikkonen bo očitno le moral na podelitev za tretje mesto v skupnem seštevku
25.11.2018 19:52:59
Mario84
A je se koga zmotil tale Will dons? Na trenutke sem mislil, da bolj kot dirko se na njega osredotocajo. Preseneca me da mu niso pustili se formulo voziti.
25.11.2018 19:57:49
Gazibo2
Čestitke Hamiltonu.
25.11.2018 20:05:13
Msport2
Gotovo je, nema više! Naslednje leto pa upam, da se res RBR s hondo vkluči v boj za naslov, čeprav so mi pop. antipatični. Vendar pa bo ravno 10 let, ko je honda naredila športno napako stoletja, se poslovila in podarila ekipo Brawnu, vse ostalo je zgodovina. Hondi bi res privoščil, tudi če so mi bolj pri srcu evropski proizvajalci. Lepo zimo želim...😊
25.11.2018 20:08:41
tadejkrze
@Mario84, mene. Pa načeloma mi je zelo dober igralec. Pohvale pa spet Luckyju. 997. dirka, ki je zadnja v tej sezoni. 1000. dirka bo pa prva v prihajajoči sezoni. Grand Brix pa te fore...
25.11.2018 20:51:12
hubertfast
Hehe, drži, pri tej 997 dirki je za trenutek odpovedal matematični razum, drugače sta se pa navkljub vsemu dobro odrezala. Drugo leto bo še bolje. Škoda Aichi, da ko si že vstopil vmes, pa kako rekel, da si se potem umaknil. A na lastno željo?
26.11.2018 6:30:49
Soling
kumrcah, 25.11."Pustmo ravnine in ostale prednosti po sektorjih, danes bomo videli kaj pa kako in ce bottas z lahkoto odaljil od ostale cetverice vemonkok je ura z temi luknjami..." No in videli smo kok je ura.
26.11.2018 13:04:05
hubertfast
Bottas je res fural nekam zadržano, ne bi se čudil če bi Mercedes z njim nekaj testiral.
26.11.2018 13:22:39
Dynisco
Tole z Bottasom je bilo res malo čudno. Po tazadnji menjavi gum deset krogov pred koncem sem pričakoval, da bo žgal na polno. Je pa do konca zaostanek samo še povečal za ene pet sekund. Zna bit, da so res kaj testirali?!
26.11.2018 15:58:07
Dynisco
Osmoljenec dirke pa vsekakor Raikkonen. Vse je naredil prav, pa mora vseeno na gala podelitev