Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

:: Novice
Jacques Villeneuve
19. april 2019
To ni več F1
Vodstvo F1 želi uvesti zgornjo mejo proračuna, da bi s tem zagotovila preživetje ekip in da bi šport postal bolj zanimiv. Nekdanji dirkač F1 Jacques Villeneuve pa benti, da je to napačna pot.
Mercedes v Šanghaju
18. april 2019
Mojstrski dvojni postanek
Mercedes je v Šanghaju opravil dvojni postanek. Kdo je prišel na to idejo, kako dolgo so se o tem odločali in kako precizno so srebrne puščice izvedle ta manever.
Deja vu?
17. april 2019
Mercedes kot Williams 1992?
Ali se bi lahko ponovila sezona 1992, ko je Williams dominiral po želji in prav tako na prvih treh dirkah slavil dvojno zmago? Ross Brawn v to ne verjame.
F1
Še druga kitajska dirka?
Sean Braatches, komercialni šef F1, ne izključuje še ene dirke na Kitajskem.
Ferrari in težava z elektroniko
Pri naslednji menjavi grozi že kazen
Ali zanesljivost ali hitrost, toda ne oboje skupaj. Ferrariju grozi zaradi težav z elektroniko prva kazen zaradi menjave komponente.
Verstappen k Mercedesu?
Max zanika pogovor z Wolffom
Ali se pri svetovnih prvakih ekipi Mercedes znova konkretneje zanimajo za Maxa Verstappna? Tako Max kot tudi njegov oče Jos to zanikata in trdita, da ni bilo nobenih klicev od Toto Wollfa.
F1 čez 40 let
16. april 2019
Upajmo, da še z dirkači
Preteklo nedeljo je F1 v Šanghaju slavila svojo 1000. dirko. V sklopu tega jubileja so se mnogi spraševali, kako bo kraljevi razred motošporta izgledal čez 40 ali 50 let?
Jackie Stewart o srečnem Hamiltonu
Uspešen predvsem zaradi Mercedesa
Za Jackieja Stewarta je Lewis Hamilton zelo dober dirkač, vendar pa Škot dvomi v ton, ali je zares boljši od Vettla, Senne in ostalih velikanov.
Renault
15. april 2019
Za okvaro kriva softverska napaka
Kmalu potem, ko je Hulkenberg včeraj zapeljal v garažo, je postalo jasno, da je še enkrat več odpovedal MGU-K.
Williams ni več dirkalno moštvo
Nekdanji dirkač in prvak F1 Jacques Villeneuve se je pošteno lotil svoje nekdanje ekipe in kritično trdi, da Williams plačuje za slabe odločitve preteklih let in da v njegovih očeh ni več dirkalno moštvo.
Charles Leclerc
Nisem nobena žrtev
Tri dirke in trije moštveni ukazi pri Ferrariju. Mladi Monačan po dirki v Šanghaju ni bil ravno navdušen nad tem, da se je moral umakniti Vettlu, toda Leclerc v isti sapi poudari, da ni nobena žrtev.
Lewis Hamilton
14. april 2019
Poseben občutek dobiti tisočo
Svetovni prvak se ni rabil pretirano naprezati, da je dobil 1000. VN v F1 na Kitajskem.
Valtteri Bottas
Male podrobnosti naredijo veliko razliko
Na štartu je Bottas nekoliko zaspal, kar je bilo dovolj, da je Hamilton prevzel vodstvo, ki ga več ni izpustil iz rok.
Sebastian Vettel
Mercedes je prehiter
Sebastian Vettel je prvič letos stopil na stopničke, a je bil daleč od tega, da bi se lahko boril za kaj več kot tretje mesto.
Težka dirka
Izraz na obrazu mladega Monačana, ko je izstopil iz dirkalnika, je povedal vse.
Max Verstappen
13. april 2019
Besen zaradi prerivanja na kvalifikacijah
Max Verstappen bo sicer štartal iz druge vrste, a je bil njegov zadnji poskus kompromitiran.
Težave v Monzi
Nujno potrebujejo 60 milijonov evrov
Predsednik Automobile Club dItalia je sporočil, da Monza krvavo potrebuje 60 milijonov evrov za prenovo za 100-letnico kluba in podaljšanje pogodbe.
Valtteriju lahko le čestitam
Hamilton je po kvalifikacijah povedal, da je imel že cel vikend težave, da je dohajal svojega moštvenega kolega.
Vesel tesnega boja
Valtteri Bottas je osvojil tisoči najboljši štartni položaj v F1 s prednostjo 23 tisočink pred svojim moštvenim kolegom, Lewisom Hamiltonom.